غرفه سازی چیست؟

غرفه سازی نمایشگاهی یکی از مهم ترین روش های تبلیغی و همچنین یکی از اصلی ترین متدهای ارائه نوع خدمات و محصولات میباشد. در حال حاضر صنعت نمایشگاهی به عنوان یک صنعت جدید و نوپا قلمداد می شود. حضور موفق یک شرکت در نمایشگاه ها ، نیازمند رعایت نکات اصولی زیادی است که شاید یکی از مهمترین آنها برپایی و تجهیز مکانی است که بتوان محصولات و خدمات یک شرکت را ارائه کرد. امروزه به این مکان غرفه نمایشگاهی گفته می شود. غرفه سازی و غرفه آرایی ، شاید اصلی ترین بخش حضور در یک نمایشگاه بحساب آید. به این معنا که هر چقدر یک غرفه نمایشگاهی زیبا تر و کامل تر باشد ، مخاطبین بیشتری را می تواند به خود جذب نماید و به شرکت ها این امکان را میدهد که اعتماد مشتریان را جلب کند .

لازم بذکر امکانات غرفه از جمله ویترین نمایش محصولات و خدمات ، کانتر ها جهت اطلاع رسانی و معرفی محصولات ، اتاق گفتگو ، پوسترهای نصبی در غرفه ها ، گل آرایی و … شرکت ها را قادر به معرفی هر چه بهتر محصول و خدمات خود می نماید. در واقع طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی ابزار قدرتمندی است جهت ارائه خلاقیت ها و نوآوری های یک شرکت در صحنه تجارت و رقابت، با هدف بکارگیری راه کارهای افزایش مشتری و در نتیجه افزایش فروش محصول و خدمات.

در بخش ساخت و طراحی غرفه حتما باید نهایت دقت در انتخاب غرفه ساز لحاظ گردد. شرکت های که در زمینه غرفه سازی فعالیت می کنند باید معتبر و دارای مجوز ها و گریدهای لازم بوده و سابقه کاری درخشانی در این زمینه داشته باشند. درست است که فرایند غرفه سازی شامل نجاری، نقاشی، برقکاری و غیره است اما لزوما هر شخص نجار و نقاش و برق کاری، غرفه ساز نیست!

برخی از ویژگی های غرفه سازهای حرفه ای :

  1. استفاده از طرح های خالاقانه، جدید و نو
  2. دارار بودن کارگاه های اختصصاصی برش و ساخت
  3. برخورداری از کادری با تجربه در بخش نصب و دایر کردن غرفه
  4. نظارت فنی و کیفی متخصصین امر جهت هرچه بهتر اجرا شدن روند غرفه سازی

غرفه آرایی چیست؟

کلیه فعالیت‌هایی که در جهت زیباسازی غرفه ها و جذب مخاطبان به یک غرفه نمایشگاهی انجام ‌میشود را غرفه آرایی نمایشگاهی می‌گویند. با استفاده از چینش هوشمندانه و خلاقانه و استفاده از ابزارآلات و امکانات موجود و بروز غرفه آرایی و همچنین ساخت سازه های نمایشگاهی در فضاهای کارگاهی غرفه سازی، غرفه نمایشگاهی شما از سایر رقبا متمایز شده و می تواند مخاطبین بیشتری را جذب نماید. مراحل غرفه ارایی از زمان طراحی سازه نمایشگاهی شما در برنامه های طراحی سه بعدی مانند : 3Ds max و Maya شروع میشود و با طراحی دیجیتالی غرفه شما بر اساس جانمایی و محل غرفه و همچنین ساخت آن در کارگاه نجاری شرکت ادامه پیدا کرده و با نورپردازی، رنگ بندی و استفاده از انواع استندها ، کانترهای نمایشگاهی ، لایت باکس ها و … پایان می پذیرد.

غرفه آرایی چیست؟ | غرفه سازی پارس سازه افرا