غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا


” غرفه نمایشگاهی خود را برای نمایش محصولتان طراحی کنید نه صرفا جهت رضایت خاطرتان … ”

شاید این جمله در مورد غرفه سازی از نگاه خیلی از افراد بی معنا باشد اما آنچه در طول این چند سال اخیر از غرفه سازی نمایشگاهی و مشاهده غرفه های ساخته شده شرکت ها در نمایشگاه ها آموخته ایم چیزی جز این نبوده و نیست که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان ها با هدف درآمد زایی و بالا بردن حوزه نفوذ خود در صنعت مربوطه، در نمایشگاه ها حضور پیدا می‌کنند. غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا

اما در ورای این هدف ، غرفه ای را طراحی می‌کنند که المان‌های بسیار زیادی دارد و تمام فضای خالی غرفه خود را با این المان ها پر می‌کنند که نتیجه آن یک غرفه شلوغ بدون هیچگونه فضای خالی که ذهن مراجعین را آشفته می کند، حاصل می شود. این خود نشان دهنده این است که در مرحله طراحی غرفه هر آنچه که به ذهن طراح غرفه رسیده را به مرحله اجرا رسانده است.

اما واقعیت این است اولین شرط در فرایند غرفه سازی در نمایشگاه ، بر آورده شدن هدف حضور شرکت در نمایشگاه می باشد نه ساخت یک غرفه پر المان و شلوغ ، و این نکته را غرفه ساز باید لحاظ قرار دهد. بعد از درک چرایی حضور یک شرکت در نمایشگاه نوبت به طراحی کامپیوتری غرفه نمایشگاهی می‌رسد.

که این مورد نیز نیازمند نوآور و خلاق بودن طراح می باشد که بتوان با رعایت جدید ترین متدهای طراحی روز دنیا ، غرفه ای را طراحی نماید که علاوه بر زیبایی و سادگی ، بتواند مراجعین و مشتریان را به خود جلب کرده و باعث ایجاد حس آرامش در مشتریان بشود تا آنان بتوان با خیال آسوده تصمیمات خود را در خصوص محصولات و خدمات ارائه شده شرکت اتخاذ نمایند. —–» غرفه سازی نمایشگاهی پارس سازه افرا

علاوه بر موارد ذکر شده در پاراگراف بالا، این سوال پیش می آید که شرکت ها به چه دلایلی میخواهند در نمایشگاه شرکت نمایند ؟ —–» غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا

قطعا جواب‌های گوناگونی در مقابل این سوال در ذهن شکل می گیرد. اما مهمترین آنها این است که شرکت ها در صدد هستند که مشتریان جدید پیدا کنند، حاشیه امن خود را افزایش دهند و به مدارج بالاتری از ترقی و پیشرفت، بالا رفتن توان مالی و در مراحل بالاتر صادرات محصولات دست پیدا کنند و حتی اگر محصولی جهت صادرات هم نباشد بتوانند کسانی را پیدا کنند که محصولات شرکت را در سراسر کشور پخش و به فروش برسانند(نمایندگان فروش)


نمونه کار غرفه سازی نمایشگاه صنعت


حال برای دستیابی به این اهداف، نیازمند غرفه سازی در نمایشگاه ها هستند که در نخستین گام بتوانند محصولات خود را ارائه نمایند. اما در واقعیت شرکت های زیادی بوده است که حتی با وجود این فکر و عقیده که حضور در نمایشگاه‌ها و غرفه سازی در آن میتواند بسیار مفید باشد ولی علی رغم حضور در نمایشگاه و غرفه سازی کردن در آن هیچ بهره ای نبرده اند و شاید سودی هم عایدشان نشده است. و یکی از دلایل این عدم موفقیت می تواند به نوع غرفه سازی در نمایشگاه برگردد.

پس شرکت ها چگونه باید برنامه ریزی کنند که بتوانند به بهترین نتیجه ممکن در یک نمایشگاه دست یابند ؟ —–» غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا

پاسخ به این سوال چند مرحله دارد که شرکت های چگونه بتوانند یک غرفه نمایشگاهی موفق و یک فرآیند تجاری خوب را در نمایشگاه ها بدست آورند.

گام اول :

تقویم نمایشگاه های طول سال را به دقت مطالعه و مورد بررسی قرار دهند.

یک شرکت باید به عنوان یک نام تجاری که در فکر برداشت بهترین نتیجه از بازار نمایشگاه‌ها هست، مانند یک جستجوگر به خوبی تقویم نمایشگاه های بین المللی را بررسی کند و آن دسته از نمایشگاه های پیش رو را که میتواند در امر افزایش فروش و بالا رفتن راندمان کاری کمک نماید را انتخاب نموده و سپس در مورد اینکه در این نمایشگاه کار غرفه سازی را در چه سطحی انجام دهد برنامه ریزی نماید.

گام دوم :

بعد از مرحله اول شرکت ها باید به بررسی وضعیت رقبای خود در نمایشگاهای مربوطه بپردازند.

اینکه رقبای یک شرکت چگونه و با چه تجهیزات و امکاناتی در یک نمایشگاه حضور پیدا می کنند، چگونه و چه محصولاتی را ارائه می نمایند، و چه تعداد نیروی انسانی بکارگیری می کند و مواردی از این قبیل را باید مد نظر قرار دهند.—–» غغرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا

گام سوم :

در این مرحله باید از نوع طراحی و چیدمان غرفه های رقبای خود یک تحقیق به عمل آورند تا بتوانند بهترین نوع طراحی غرفه در جهت جلب مشتریان و مراجعین را برای خود در نظر بگیرند. در واقع باید بتوانند یک پروسه تحقیق و توسعه را برای داشتن یک رویداد نمایشگاهی خوب برای خود برنامه ریزی نمایند.

گام چهارم :

بعد از مراحل بالا، بهترین کار این است که در زمینه انتخاب گروه غرفه سازی نمایشگاهی خود ، یک جستجوی کوچک ، بخصوص در اینترنت انجام دهند. این مرحله بسیار مهمی برای یک شرکت خواهد بود چرا که اگر نتواند آن غرفه ای را که برای حضور در نمایشگاه روی آن برنامه ریزی کرده است را بدست آورد یا به هر دلیل با تاخیر ناخواسته به دست آید باعث این خواهد شد که دچار یک بی برنامه‌گی ، عدم تمرکز و عصبیت ناخواسته در زمان برگزاری نمایشگاه شود که این خود مضرات بسیاری را برای آن شرکت و در زمان برگزاری نمایشگاه به همراه خواهد داشت. و از آن بدتر این که شرکت غرفه ساز نمایشگاهی نتواند غرفه را در زمان اجرای نمایشگاه ، بموقع به صورت کامل تحویل تحویل دهد.

بنابراین تصمیم گیری در خصوص غرفه سازی ، غرفه آرایی نمایشگاه و غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا نقش بسیار مهمی را در نحوه حضور مثبت و میزان موفقیت یک شرکت در نمایشگاه را خواهد داشت.

شرکت غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا در طول بیش از یک دهه فعالیت خود در زمینه طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی توانسته است با برنامه ریزی دقیق ، بکارگیری طراحان متبحر در زمینه طراحی غرفه نمایشگاهی ، نجاران ، برق کاران و نقاشان با تجربه و همچنین فراهم نمودن تجهیزات ساخت غرفه نمایشگاهی از قبیل کارگاه اختصاصی برش و ساخت ، ماشین آلات حمل و جابجایی ، تجهیزات رنگ کاری ، تجهیزات چاپ در سایز بزرگ نمایشگاهی ، جزو غرفه سازان پیشرو و نوآور درآید و خود را ملزم به خدمت گذاری به مشتریان خود در بالاترین سطح کیفی نماید.

غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا

غرفه نمایشگاهی پارس سازه افرا