غرفه آرایی

غرفه آرایی

در یک تعریف کلی ، غرفه آرایی را میتوان کلیه فعالیت‌هایی که در جهت زیباسازی غرفه های نمایشگاهی ، جذب مخاطبان به یک غرفه نمایشگاهی انجام ‌میشود، تعریف کرد. در نمایشگاه ها ، غرفه نمایشگاهی هر شرکت تلفیقی است از پیامهای بازاریابی ، معرفی شرکت و فروش و نمادی است از محصولات و خدمات شرکت که میتواند طیف وسیعی از مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

بنابر این؛ غرفه آرایی را میتوان یک اثر هنری بدیعی در نظر گرفت که میزان ماندگاری آن در اذهان مراجعین، معیاری است برای موفقیت غرفه ساخته شده و شرکت مربوطه. به همین خاطر بسیاری از شرکت ها تمام تلاش خود را بکار میگیرند که غرفه نمایشگاهی آنها بتواند تا مدت ها در فکر و ذهن مراجعین و مشتریان باقی بماند. زیرا ماندگاری برند یک شرکت ، خدمات و محصولاتش در ذهن افراد میتواند بر تصمیم گیری های خرید آنها تاثیر مثبت داشته باشد.

غرفه آرایی نمایشگاهی در جذب مخاطب در نمایشگاه ها و همچنین استفاده بهینه از فضاهای موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است . شرکت در نمایشگاه و اجاره فضای نمایشگاهی همواره با هزینه ای بالایی روبرو بوده است و یکی از راه های کاهش هزینه ها وانجام تبلیغات با هدف موفقیت در نمایشگاه ، گزینه غرفه آرایی نمایشگاهی است.

یک طراح و به تبع آن یک غرفه ساز ، باید به درک کاملی از شرایط شرکت های غرفه دار و اطلاعات محصولات و خدمات آنها رسیده باشد تا بتواند غرفه ای را طراحی و غرفه آرایی نمایند که به شکل اصولی در جذب مخاطب تاثیر گذار باشد. همانطور که مسلم است حضور در نمایشگاه ها با اهداف معینی انجام می شود و حضور موفق در نمایشگاه خود فواید و سوآدری های مختلفی را برای شرکت ها در پی خواهد داشت.

غرفه آرایی پارس سازه افرا

در ادامه تعریف غرفه آرایی، یک غرفه ساز معتبر و دارای گرید می بایست بتواند با استفاده از چینش هوشمندانه و خلاقانه و استفاده از ابزارآلات و امکانات موجود و بروز غرفه آرایی ، و همچنین ساخت و آماده سازی سازه های نمایشگاهی در فضاهای کارگاهی، غرفه نمایشگاهی شرکت ها را از سایر رقبا متمایز سازد. و این زیبایی و جذابیت غرفه ساخته شده است که میتواند مخاطبین بیشتری را جذب نماید.

مراحل غرفه آرایی از زمان طراحی سازه نمایشگاهی در برنامه های طراحی سه بعدی مانند : ۳Ds max و Maya شروع میشود و با طراحی دیجیتالی غرفه شما بر اساس جانمایی و محل غرفه و همچنین ساخت آن در کارگاه نجاری شرکت ادامه پیدا کرده و با نورپردازی، رنگ بندی و استفاده از انواع استندها ، کانترهای نمایشگاهی ، لایت باکس ها و … پایان می پذیرد. و نکته هائز اهمیت در این مرحله ، توانایی طراح غرفه در چیدمان المان ها ، بکارگیری متدهای روز طراحی و ارائه یک غرفه زیبا و در عین حال جذاب می باشد.

یک غرفه نمایشگاهی قبل از هر چیز، نشان دهنده سطح دانش و بینش و سلیقه طراح می باشد و تا حد زیادی بیانگر ویژگی های یک شرکت می باشد. بنابراین طراح غرفه وظیفه دارد تا جایی که ممکن است بهترین طرح را برای غرفه ارائه دهد.
در غرفه آرایی نمایشگاه باید تا حد ممکن تلاش شود تا همه چیر به بهترین نحو در جای خود قرار گیرد. بهترین شرکت هایی که تمایل دارند در نمایشگاه ها شرکت کنند باید از مدتها قبل برای آن تدارک لازم را انجام داده باشند. بعضی از شرکتها در آخرین لحظات از واحد خدمات یا روابط عمومی می خواهند وسایلی را برای بردن به نمایشگاه آماده کنند، بنابراین در بعضی از غرفه های نمایشگاهی شاهد تنها چیزی که نخواهید بود اثر هنری است.


چرا غرفه سازی در تهران تاثیر گزارتر است؟   (کلیک کنید)


غرفه آرایی و غرفه سازی نمایشگاهی یکی از مهم ترین روش های تبلیغی و همچنین یکی از اصلی ترین متدهای ارائه انواع خدمات و محصولات میباشد. در حال حاضر صنعت نمایشگاهی به عنوان یک صنعت جدید و نوپا قلمداد می شود. حضور موفق یک شرکت در نمایشگاه ها ، نیازمند رعایت نکات اصولی زیادی است که شاید یکی از مهمترین آنها برپایی و تجهیز مکانی است که بتوان محصولات و خدمات یک شرکت را ارائه کرد.

و هر چقدر این مکان از نظر ظاهری زیبایی و جذابیت داشته باشد می تواند موجبات موفقیت شرکت را رقم بزند. غرفه سازی و غرفه آرایی ، شاید اصلی ترین بخش حضور در یک نمایشگاه بحساب آید. به این معنا که هر چقدر یک غرفه نمایشگاهی از لحاظ ساختاری قوی تر و کامل تر باشد ، مخاطبین بیشتری را می تواند به خود جذب نماید و به شرکت ها این امکان را میدهد که اعتماد مشتریان را جلب کند .

لازم بذکر مجموعه امکانات یک غرفه نمایشگاهی از جمله ویترین نمایش محصولات و خدمات ، کانتر های اطلاع رسانی و معرفی محصولات ، اتاق گفتگو VIP و CIP، پوسترهای نصبی در غرفه ها ، گل آرایی ، استیکرها و … ، شرکت ها را قادر به معرفی هر چه بهتر محصولات و خدمات خود می سازد. در واقع طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی ابزار قدرتمندی است جهت ارائه خلاقیت ها و نوآوری ها و ایده های یک شرکت در صحنه تجارت و رقابت، که هدف اصلی آن بکارگیری راه کارهای افزایش مشتری و در نتیجه افزایش فروش محصول و خدمات و بالا رفت توان مالی شرکت هاست.

در بخش ساخت و طراحی غرفه حتما باید نهایت دقت توسط غرفه ساز لحاظ گردد. به هنگام طراحی یک غرفه باید کاهش هزینه های مشتریان و کیفیت مورد درخواست آنان را به اجرا در بیاورد تا غرفه ساخته شده بتوان به نتیجه دلخواه مشتری نزدیک تر شود. شرکت هایی که در زمینه غرفه سازی فعالیت می کنند باید معتبر و دارای مجوز ها و گریدهای لازم بوده و سابقه کاری درخشانی در این زمینه داشته باشند. درست است که فرایند غرفه سازی شامل نجاری، نقاشی، برقکاری و غیره است اما لزوما هر شخص نجار و نقاش و برق کاری، غرفه ساز نیست!

برخی از ویژگی های یک غرفه ساز حرفه ای :
۱٫ استفاده از طرح های خالاقانه، جدید و نو
۲٫ دارار بودن کارگاه های اختصصاصی برش و ساخت
۳٫ برخورداری از کادری با تجربه در بخش نصب و دایر کردن غرفه
۴٫ نظارت فنی و کیفی متخصصین امر جهت هرچه بهتر اجرا شدن روند غرفه سازی

غرفه آرایی