غرفه سازی در تهران

غرفه سازی در تهران


اقتصاد کشور ما همواره به لحاظ درآمدزایی ارزی وابسته به تولیدات نفتی و گازی بوده است اما در سال های اخیر با تاکید برنامه های دولت بر صادرات غیر نفتی جهت تامین درآمدهای کشور، سیاست تشویق و حمایت از کالاهای داخلی و همچنین سرمایه گذاری های خارجی در پیش گرفته شده است. در ادامه این تصمیم هر فعالیت اقتصادی که موجب ارز آوری و افزایش تولید گردد مورد حمایت دولت خواهد بود. بنابر این یکی از مهم ترین ابزارها جهت رونق بخشیدن به صادرات و تقویت فعالیت های اقتصادی شرکت ها و کارخانجات، تبلیغات و بازاریابی کالاها و خدمات به صورت نمایشگاهی می باشد و از ارکان اصلی هر نمایشگاهی، غرفه شرکت کنندگان جهت ارایه و نمایش کالا ، محصولات و خدمات می باشد.

غرفه سازی در تهران یکی از موثرترین ابزارهای تبلیغاتی برای شرکت های داخلی و یا شرکت های خارجی که قصد بازاریابی و سرمایه گذاری در کشور را دارند. شرکت ها در هر زمینه ای که فعالیت می‌کنند غرفه سازی در نمایشگاه های تهران و غرفه سازی در تهران است.

غرفه سازی نمایشگاه

غرفه سازی در تهران

بخصوص نمایشگاه بین المللی تهران که در آن تعداد شرکت کنندگان داخلی و خارجی همیشه قابل توجه بوده و از کیفیت بالایی در هنگام برپایی نمایشگاه برخوردار است. حضور گسترده شرکت ها و مراجعین در این نمایشگاه ها خود فرصت مناسبی است در جهت معرفی هرچه بهتر و بیشتر محصولات و خدمات شرکت ها در عرصه رقابت. به همین خاطر بسیاری از شرکت ها سالانه هزینه های بالایی را صرف غرفه سازی در تهران و شرکت در نمایشگاه ها می‌کنند.

غرفه سازی نمایشگاه مواد غذایی تهران

این شرکت ها به تاثیر حضور در نمایشگاه های بین المللی پی برده اند و هر ساله با قدرت بیشتر و استفاده از بازاریابان قوی تر و ساخت غرفه نمایشگاهی بزرگتر حضور قدرتمندانه تری را در نمایشگاه رقم می زنند. صاحبان تجارت و مدیران سازمان ها به این نکته پی برده اند که برای حضور پر قدرت در نمایشگاه ها نیازمند انتخاب یک غرفه ساز معتبر و همچنین طی کردن مراحل قانونی اخذ مجوز حضور در نمایشگاه ، مکان یابی غرفه و طراحی ساختار غرفه و متریال و ابزارهای نمایشگاهی و… هستند.

بنابر این مرحله ساخت و اجرای غرفه سازی در تهران برای صاحبان کالا از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اگر بهترین طراحی ها نیز خوب پیاده سازی نشوند، خود می تواند زیان های بالایی از جهت لطمه زدن به اعتبار شرکت ها به دنبال داشته باشد و منجر به ضرر و زیان مالی و کم شدن قدرت فروش شرکت گردد. غرفه سازی نمایشگاه نیز همانند طراحی بیرونی و داخلی ساختمان دارای اصول متعددی است که غرفه ساز می بایست آنها را رعایت کند.

در طول سالیان گذشته ساخت غرفه نمایشگاهی و بخصوص غرفه سازی در تهران دستخوش تغییرات متعدد از جمله تغییرات تکنولوژیکی ، صنعتی و ورود دستگاه ها و متریال های جدید به این صنعت شده است. به عنوان نمونه در نمایشگاه ها می توان از موکت و کفپوش های آماده به جای پارکت و ام دی اف استفاده کرد، غرفه سازان از تجهیزات جدید نورپردازی ، هالوژن ها بهره می برند و طرح های جدید و مختلف غرفه ها را بدون هیچگونه محدودیتی اجرا می نمایند.

بدلیل وجود محدودیت زمانی سالن نمایشگاه، در طول زمان ساخت غرفه های نمایشگاهی، شرکت های غرفه ساز می بایست برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای را در زمان فرآیند غرفه سازی داشته باشند. چرا که هر گونه تاخیر در زمان ساخت غرفه نمایشگاهی ، منجر به عواقب جبران ناپذیری خواهد شد. حجم بیشتر غرفه سازی باید قبل از شروع مدت زمان تعیین شده و در داخل کارگاه شرکت های غرفه ساز صورت بگیرد، سپس ساختار های برش خرده و آماده به محل نمایشگاه انتقال داده شده و در آنجا پیاده سازی شوند.


برخی از مشتریان پارس سازه افرا


یک غرفه ساز مطرح و باسابقه می بایست تمام مراحل غرفه سازی در تهران را برعهده بگیرد و تمام توان و دانش خود را بکار گیرد تا مشتریان خود را راضی نگه داشته و با ساخت غرفه های شکیل و مناسب برای شرکت ها، سعی کند تا در کنار صاحبان مشاغل حضور پر قدرتی در نمایشگاه داشته باشد.
مراحل غرفه سازی در تهران برای غرفه نمایشگاهی از زمان بسته شدن قرارداد شروع می‌شود و طراحان شرکت های غرفه سازی در تهران و گرافیست ها با بکارگیری انواع نرم افزار های گرافیکی طراحی سه بعدی و دو بعدی و دیجیتال، نمای کلی و جزئیات کامل غرفه نمایشگاهی را طراحی میکنند و پس از تایید طرح توسط شرکت ها ، غرفه سازی در داخل سالن های محل برگزاری نمایشگاه آغاز می‌شود.

در فرایند اجرایی ساخت، متریال مورد نیاز غرفه نمایشگاهی در داخل کارگاه ها توسط نجاران مجرب برش داده شده، سپس سازه ها را به محل برگزاری نمایشگاه منتقل میکنند و بخش دوم فعالیت غرفه سازان در محل برگزاری نمایشگاه آغاز می‌شود، در داخل سالن نمایشگاه بعد از اینکه چهارچوب کلی و ساختار چوبی غرفه برپا شد (نزدیک به ۹۰ درصد غرفه های ساخته شده در نمایشگاه های تهران اصولا با مواد و متریال هایی از جنس نئوپان و چوب می باشد که بعد از پایان نمایشگاه، در بیشتر مواقع توسط غرفه ساز تخریب و جمع آوری می گردد و در برخی موارد نیز دوباره بازیافت میشود. این نوع مواد به خاطر سهولت در استفاده و راحتی شکل پذیری، امکان طراحی های مختلف، خاص و متنوعی را به شرکت های غرفه ساز میدهند.)

بعد از اتمام ساخت شکل کلی غرفه ، رنگ کاری غرفه توسط نقاشان متبحر انجام شده و بعد از آن کابل کشی های برق و لامپ گذاری ها و نورپردازی ها توسط برقکاران انجام می شود. در پایان نیز سایر المان‌های مورد نیاز از جمله : کانترها ، استندها ، لایت باکس‌ها ، تصاویر تبلیغاتی غرفه ها ، ویدئو پرژکتورها و انواع نمایشگرها در محل خود جانمایی شده و دکوراسیون غرفه چیدمان می شود. و زمینه لازم برای حضور مدیران و کارمندان و بازاریابان در غرفه نمایشگاهی خودشان فراهم می‌شود.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که در زمان برگزاری برخی نمایشگاه ها ، غرفه ساز ها به درخواست شرکت های پیمانکار میتوانند فضای نمایشگاهی را با استفاده از سازه های نمایشگاهی تزئین و دکوراسیون آن را آماده نمایند که در اصطلاح به آن غرفه آرایی گفته می شود. که اکثر شرکت های غرفه ساز این نوع خدمات نمایشگاهی را به صورت اجاره ای نیز ارائه نموده و یا انجام می دهند. از جمله مزایای غرفه آرایی نمایشگاه می توان به کاهش هزینه های ساخت غرفه و قابلیت حمل و نقل آسان به سایر شهر ها را نام برد.


غرفه سازی تهران | ساخت غرفه نمایشگاهی

غرفه سازی در تهران