اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی

در این مقاله می‌خواهیم درباره اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و انواع  مدل‌های طراحی نمایشگاه و نقش طراحی غرفه در سرعت یا کندی عملکرد تیم غرفه سازی نمایشگاهی بحث و صحبت نماییم. این مطالب برای یک طراح بسیار ارزشمند است. ولی خالی از لطف نیست که مدیران شرکت‌ها و صاحبان غرفه های نمایشگاهی هم از آنها مطلع شوند چرا که به آنها در انتخاب غرفه ساز بسیار کمک می کند .

در این زمانه و با تکنولوژی ها و مهارت های موجود ساخت غرفه در کشور ما و به خصوص نمایشگاه تهران که می توان گفت مرکزیت و قطب این صنعت در کشور است عملیات غرفه سازی نمایشگاهی در مدل‌های مختلف مدولار ، پیش ساخته و خودساز موجود می باشد . که شرکتهای موجود در زمینه طراحی نمایشگاه و ساخت غرفه عموما در یکی از این زمینه ها ارائه خدمات می نمایند . موضوع صحبت ما در مورد طراحی غرفه خودساز و اصولی است که یک طراح غرفه نمایشگاه برای اجرای سریعتر سازه خود بهتر است آنها را رعایت نماید .

این نکاتی است که طی سالها طراحی غرفه به برخی از آنها پی برده و رسیده ام . . لازم دانستیم که بخشی از آنها را در اختیار برخی از افراد که علاقه مند به شروع رشته کاری طراحی غرفه نمایشگاهی می باشند قرار دهیم  چرا که در مشاهدات دیده شده به دلیل شدت رقابت و سختی شغل طراحی غرفه نمایشگاهی اکثر افراد از این راه خارج می شوند و افراد حرفه ای کمتری در این شغل باقی می مانند . اما از این سخن گذر میکنیم .

اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی
در طراحی غرفه نمایشگاهی یک طراح مانند یک راهبر می ماند که میتواند با نوع طراحی غرفه خود در مرحله ساخت غرفه بسیار موثر و کمک کننده عمل کرده و باعث تسریع کار تیم اجرای غرفه گردد.

تقویم نمایشگاه را در دسترس داشته باشید :
این مطلب را اینگونه نوشته ایم و با هم آن را بررسی میکنیم .

در کار طراحی غرفه در واقع میتوان  گفت که طراح غرفه نمایشگاه به دو دسته کلی کار طراحی غرفه ثابت و یا طراحی غرفه پروژه ای تقسیم میشود که هر کدام روش و منش کاری خاص خود را دارند و عموما افرادی که به صورت پروژه ای به کار طراحی نمایشگاه و طراحی غرفه  می پردازند زیاد خود را درگیر مسئله ای به نام مرحلهساخت غرفه و امور مربوط به غرفه سازی نمایشگاهی نمی کنند و بعضا هم دیده شده که طرحهای مربوط به این افراد دارای اشکالهایی در زمان ساخت غرفه در نمایشگاه بوده و تیم غرفه سازی نمایشگاهی یک شرکت غرفه سازی را با مخاطرات و مشکلاتی روبرو کرده است

و با توجه به این که این گونه افراد هیچ گونه ضمانت اجرایی برای عملکرد خود با یک شرکت غرفه سازی نمایشگاهی ندارند ، قطعا در هنگام ایراد اشکال نیز نمیتوان توقعی از آنها داشت و حتی در زمان فشار زیاد هم ( برخی محدود البته ) خیلی راحت از دسترس خارج میشوند و تمام …  ادامه مشکلات است و تیم ساخت غرفه در نمایشگاه . بنابراین اگر شما یک طراح پروژه ای هستید این قسمت مورد استفاده شما نخواهد بود .

نمونه کار غرفه سازی نمایشگاه صنعت برق

اما یک طراح حرفه ای که اکثرا به صورت ثابت با شرکتهای بزرگ این صنعت همکاری میکنند و کمتر دیده شده که افراد غیر حرفه ای و کسانی که واقعا عاشق کار طراحی غرفه نمایشگاهی نباشند در این روش کار ماندگار باشند .

اگر شما یک طراح ثابت هستید در یک شرکت حتما باید از تقویم نمایشگاهی مربوط به سالنهای اصلی و مکانهای اصلی نمایشگاه اطلاعات کافی را داشته باشید و آنها را مطالعه کنید . همانطور که قبلا نیز گفته شد یک طراح غرفه نمایشگاه تنها یک نیروی ساده در راسته طراحی غرفه نیست بلکه باید به مانند یک راهبر و راهنما در تیم های خود حضور داشته باشد و این هم در ارتباط مستقیم است با تیم فروش و بازاریابی یک شرکت غرفه سازی نمایشگاه ولی در برخی موارد دیده شده که آنها تقویم نمایشگاه را کمی با بی دقتی بررسی می کنند و موجب مشکلاتی برای تمام افراد می شوند .

واقعیت این است که در مواقعی آنها زمانی متوجه تداخل در تقویم نمایشگاه می گردند که مرحله طراحی تمام شده و در زمان اعلام قیمت و ارائه پیشنهاد به مشتری هستند .

خوب در اینجا اتفاقی که افتاده چیست ؟ یک طراح غرفه نمایشگاهی وقت خود را برای کار طراحی غرفه گذاشته ، که این تنها وقت خالی نبوده بلکه شامل فکر ، ایده ، انرژی و … را گذاشته و حالا خیلی راحت همه چیز به نقطه اتمام میرسد چون به این نتیجه رسیده اند که تیم اجرایی نداریم و یا تمام تیمهای غرفه سازی نمایشگاهی ما درگیر ساخت غرفه در نمایشگاهی همزمان هستند و بهتر است از این نمایشگاه صرف نظر کرده و کناره گیری کنیم .

 

مشتریان پارس سازه افرا 12

برخی از مشتریان پارس سازه افرا

 

حال شما کمی به عقب برگردید و ببینید که اگر در ابتدا شما اگر فقط و فقط تقویم نمایشگاه اصلی که بیشترین فعالیت شرکت غرفه سازی نمایشگاهی شما در آن است را بررسی کرده بودید و از این همزمانی اطلاع داشتید چقدر فرق میکرد. شاید تنها یک غرفه نمایشگاهی دیگر را طراحی کرده بودید و یا وقت خود را بیهوده برای طراحی نمایشگاه سوخته نمیگذاشتید .

البته این گفته من که شما باید هم راستا و همزمان با تیم فروش شرکت غرفه سازی خود جلو برید این نیست که تمام وقت خود را در راهرو و یا صحبت با افراد آن تیم و بحثهایی کنید که ارزشمند نیست . بلکه شما باید خوب تقویم نمایشگاه اصلی خود را مورد بررسی قرار داده و در زما آغاز کار طراحی غرفه یک نیم نگاهی به آن داشته باشید . تا بتوانید هم کاری موفق و هم ایده های خوب را اجرا کنید .

از دیگر فواید دانستن تقویم نمایشگاه فواصل بین نمایشگاهها با یک دیگر است و این موضوع به خصوص در نمایشگاه تهران بسیار مهم و قابل تامل است . که میتواند در کار طراحی نمایشگاه شما اثر بخش است . شاید پیش خود بگویید که اینها به من ارتباطی ندارد و من باید فقط کار طراحی غرفه نمایشگاهی خود را خوب و به دقت و زیب و در اسرع وقت انجام دهم در یک کلام یک طراحی خاص برای یک غرفه سازی لوکس این وظیفه من است و ما بقی به من ارتباطی ندارد .

ولی غافل نشوید که وقتی که ضرری به شرکت وارد می شود گریبان همه را خواهد گرفت . مدیر همه را مورد بازخواست قرار خواهد داد برای پیدا کردن مقصر و …

پس شما فواصل نمایشگاهها را برای نوع طراحی خود بهتر است که بدانید . در یک نمایشگاهی که زمان خوب کافی دارد برای ساخت غرفه نمایشگاهی قطعا ارائه یک طراحی غرفه خاص و شلوغ از طرف شما زیاد به چشم تسم غرفه سازی نمایشگاه سخت نخواهد بود ولی در یک نمایشگاه با فاصله زمانی کم . قطعا این موضوع به شدت به چشم خواهد آمد .

* * *  غرفه سازی تهران    (کلیک کنیک) * * *

قبل از شروع به طراحی غرفه نمایشگاهی حتما از یک سری اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و نمونه کار و عکس غرفه سازی های انجام شده دیدن کنید و این نمونه هایطراحی نمایشگاه را خوب بررسی کنید . نمونه کارهای غرفه سازی نمایشگاه که میتوانید ببینید الزاما نباید ایرانی باشد و میتوانید از نمونه های طراحی نمایشگاه خارجی هم بازدید کنید . که پیشنهاد من هم نمونه کارهای خارجی ارزشمند است نه نمونه های خیلی معمولی و بی ارزش . نمونه طراحی غرفه نمایشگاهی را که بررسی کردید آنها را با امکانات خود مقایسه کنید .

و در طراحی غرفه خود لحاظ کنید . چرا که برخی از آنها را نمیتوان در نمایشگاههای تهران و ایران در زمان ساخت غرفه استفاده نمود. ( مانند آویزان کردن چیزی از سقف و یا اجرای یک سازه نمایشگاهی طولانی با کمک گرفتن از سقف نمایشگاه ، کمک گرفتن از دیواره های نمایشگاه و … )

اولین نکته ای که در زمان طراحی غرفه باید در نظر داشته باشید بررسی دقیق پلان غرفه نمایشگاهی شرکتی است که قصد طراحی غرفه آن را دارید . خوب آن را مطالعه کنید و اطلاعات دقیقی از سالن محل غرفه سازی نمایشگاه به دست آورید (پلان غرفه و موقعیت غرفه نمایشگاهی در سالن نمایشگاه، ارتفاع سالن نمایشگاه، نوع نور پردازی سالن نمایشگاهی ، راه های بارگیری و تخلیه بار سالن ، و یک نیم نگاهی هم به تقویم نمایشگاه داشته باشید  و … ) این موارد میتواند در نگاه یک طراح غرفه رهبر وجود داشته باشد .

چرا که یک طراح غرفه معمولی فقط به ارائه یک طرح فکر میکند و لا غیر . که نتیجتا در برخی موارد دیده شده است که تیم غرفه سازی نمایشگاه در زمان اجرای کار با مشکلاتی از جمله ارتفاع سالن مواجه شده است .

یک طراح غرفه نمایشگاهی حرفه ای باید از مواد و متریال رایج و موجود غرفه سازی ، در زمان طراحی نمایشگاه  اطلاعات کافی داشته باشد و ابعاد موجود آن را بداند و در شرکتی هم که کار میکند اگر دارای کارگاه غرفه سازی مستقل باشد قطعا یک سری مواد و ابعاد عموم دارد که آنها را در کار خود لحاظ نماید . دانستن این نکات به طراح غرفه نمایشگاهی شاید کمک شایانی نکند ولی به شرکت منصوبه و تیم اجرای آن بسیار کمک میکند و آن هم در هزینه هاو سرعت ساخت غرفه نمایشگاهی و در نهایت قیمت غرفه سازی برای تیم و کارفرما خواهد بود .

طراح غرفه نمایشگاه در ابتدای اقدام به طراحی غرفه باید خوب درخواستهای مشتری را در فرم اطلاعات ارسالی مطالعه نموده و از محصولها و یا خدمات ارائه شده توسط آنها اطلاعات کافی به دست آورد . حال از طریق مذاکره تلفتی و یا از طریق مشاهده وب سایت و محصولات آنها بر روی آن . ولی پیشنهاد می شود که اطلاعات را تلفنی از فرد مسئول و رابط آن شرکت بگیرید . چون در این مذاکره خیلی چیزها به دست خواهید آورد .

 – – –  قیمت واگذاری فضای نمایشگاهی   (کلیک کنید)  – – –

در زمان طراحی نمایشگاه و شروع به کار طراحی غرفه فکر خود را بر پایه محصولات کارفرما و نمایشگاه آن قرار دهید . یعنی غرفه ای را برنامه ریزی کنید که محصولات مشتری را نمایش دهد . و بیشتر محصولات به چشم بیاید تا غرفه و سازه ای در هم پیچیده . ( البته یک سری از مشتریها هم هستند که فقط غرفه شلوغ میخواهند که تعدادشان هم بسیار کم است و ما کاری با آنها نداریم ) .

خواسته های اقتصادی مشتری خود را در طراحی نمایشگاه لحاظ نمایید ::: سعی کنید از مدیر فروش و یا بازاریاب شرکت خود خلاصه ای از مطالب و صحبتهای فی بین را در مورد درخواستهای اقتصادی مشتری دریافت نمایید . چرا که در وضعیت اقتصادی کنونی و حال نه چندان خوب بخش تولید و داخلی اکثر شرکتها به دنبال غرفه سازی ارزان می گردند . بنابراین، این موضوع تاثیر مستقیم بر کار طراحی غرفه شما خواهد گذاشت .

شناخت متریال و ابعاد موجود آن در بازار نیز در اینجا بسیار به شما کمک خواهد کرد .میدانم اینها را در کنار هم قرار دادن کمی کار شما را سخت می کند و کمی محدودتان مینماید . ولی اگر بتوانید در طراحی نمایشگاه به این موارد عادت کنید .

قطعا به شما کمکهای بسیاری خواهد نمود . خوب میتوانم درک کنم که چقدر سخت است که وقتی دارید طراحی نمایشگاه میکنید همزمان به ابعاد نئوپان ، تعدا آنها در سازه ، میزان پرتی کار ، متریال های موجود در کارگاه غرفه سازی و … فکر کنید  ولی بدانید در ابتدا سخت است و بعد به آن عادت میکنید آنگاه خواهید دید که چگونه تمام افراد تیم از همکاری و اجرای طراحی غرفه شما در زمان ساخت غرفه لذت خواهند برد و راضی دیده میشوند.

غرفه سازی محبوب پلاست گیلان

نمونه کار غرفه سازی پارس سازه افرا

اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و اجرای غرفه و امکانات اجرای تیم غرفه سازی نمایشگاه را در گوشه ذهن داشته باشید . اینها که به شما میگوییم واقعا همگی از تجربه چندین سال طراحی نمایشگاه و طراحی غرفه نمایشگاهی توسط خود ما به دست آمده و شاید در ابتدای کار خارج از گنجایش و ظرفیت یک فرد تازه کار باشد ولی شما هم نباید در ابتدای کار همه اینها را یاد بگیرید و به کار ببرید . شما باید با این موارد آشنا شوید و در کار طراحی غرفه نمایشگاهی ، کم کم از آنها استفاده نمایید .
اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی ، در زمان طراحی خود سعی بر این داشته باشید که از امکانات تیم غرفه سازی نمایشگاه خود اطلاعات خوبی به دست آورید . افراد تیم و توانایی های آنها و قدرت اجرایی آنها در زمان ساخت غرفه و ابزارآلات کارگاهی آنها .

این موارد برای طراح شرکتهایی چون گروه غرفه سازی نمایشگاهی پارس سازه افرا که دارای کارخانه مستقل غرفه سازی از خود است راحت تر است ولی برای شرکتهایی که به صورت واسطه ای کار انجام میدهند کمی دشوار خواهد بود . ( البته در حال حاضر هم اکثر افراد فعال در زمینه طراحی نمایشگاه، فقط طراحی غرفه میکنند و به هیچ چیز دیگری توجه نمی کنند ) .

برای کسب این اطلاعات نمیخواهد خیلی تلاش کنید فقط کافی است در هنگام ساخت غرفه و عملیات غرفه سازی نمایشگاهی ، طرحی که خودتان آن را زده اید در نمایشگاه حضور داشته باشید .


نمونه غرفه سازی انجام شده نمایشگاه ساختمان … حتما کلیک کنید


اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی ، طوری طراحی کنید که در صورت لزوم بتوانید در زمان ساخت غرفه بخشی از تیم غرفه سازی نمایشگاه را راهنمایی و رهبری نمایید .این موضوع بدان اشاره دارد که در برخی موارد به هر دلیل که نمیتوان پیش بینی کرد، به خصوص زمانی که شما با یک تیم خارج از شرکت در قسمت ساخت غرفه همکاری میکنید تیم دچار مشکل و عقب ماندگی در اجرا می شود . ( به دلیل تراکم کار یا یا به اندازه کافی با تجربه نبودن تیم اجرایی یا کم بود نیروی اجرایی یا زمان کم ساخت غرفه و …  )

خوب در اینجا این طراح نمایشگاه است که میتواند از ذهنیت و چیدمان قطعات که در زمان طراحی غرفه استفاده کرده و در زمان ساخت غرفه آن را اجرا نماید .

این موضوع بارها برای شخص من پیش آمده که توانسته ام با بخش بندی نقشه خود به چند قسمت و استفاده افراد در جاهای مناسب یک غرفه نسبتا بزرگ که همه از آن دلهره داشته اند را به راحتی به اتمام برسانیم و حتی زودتر از خیلی افراد و شرکتهای غرفه سازی حاضر در نمایشگاه . در آخرین تجربه خود در یک غرفه ۱۰۰ متری نسبتا پر کار، که تقریبا تنها یک روز برایمان فرصت ماند بود تا عملیات غرفه سازی نمایشگاه را به اتمام برسانیم .

توانستیم با چیدمان درست افراد زمانی که استاد کارها قسمت انتهایی ( یعنی دیوار و انباری و وی آی پی ) را انجام دهند . ما با دو کارگر نیمه ماهر توانستیم قسمت جلوی غرفه را تکمیل کنیم . و …
در این جا نکته ای برای یک طراح غرفه نمایشگاهی وجود داشت آن هم این است که طوری طراحی کنید که بتوانید راحت آنها را چیدمان نمایید . در زمان ساخت غرفه .

قبل از شروع به طراحی غرفه خوب با مدیر فروش خود در مورد خواسته های مالی و میزان قیمت غرفه سازی  مورد نظر شرکت کننده  صحبت کنید .

 

بله این یکی از مواردی است که شما باید در زمان طراحی غرفه و انجام کار طراحی نمایشگاه از آن باخبر باشید همین موضوع قیمت غرفه سازی مورد درخواست مشتری است اما این امر یک موضوع بسیار مهم نیست که مانع از انجام کار طراحی غرفه شما شود ولی دانستن آن میتواند در زمان انجام طراحی نمایشگاه و پروسه کاری به شما کمک نماید ( این را گفتم چون دیده ام برخی از شبه طراحها برای از زیر کار بیرون کشیدن این موضوع را بهانه میکنند و طراحی غرفه مربوط به پلان یک غرفه نمایشگاه را کنار میگذارند ) .

چرا که در برخی موارد یک طراح غرفه نمایشگاه میخواهد از کلی المان و ایده که در ذهن دارد میپروراند در زمان طراحی نمایشگاه استفاده نماید و در برخی موارد هم این کار را میکند و طرحی خوب و درخور را به مشتری غرفه سازی نمایشگاهی شرکت ارائه میکند .

اما در نهایت آن شرکت به دلیل محدودیت بودجه غرفه سازی نمایشگاه خود از همکاری با شما کنار میکشد . این موضوع از چند جهت برای یک شرکت غرفه ساز نمایشگاه و یک طراح غرفه نمایشگاهی مضر و مایوس کننده است . اول اینکه زمانی بسیار مهم را که میتوانستید برای طراحی غرفه دیگری بگذارید را ازدست داده اید و یک تلاش منجر به شکست را داشته اید .


آیا می دانستید رضایت مشتریان یکی از اصول اساسی در فروش و بازاریابی است؟    (کلیک کنید)


دوم اینکه روحیه یک طراح غرفه نمایشگاهی اینگونه بسیار پایین می آید و در زمان انجام کار بر روی پلان دیگر غرفه های نمایشگاهی تاثیر آن مشخص می شود . و شوم که از همه مهمتر و آسیب آن بیشتر خواهد بود برای یک تسم غرفه سازی نمایشگاه این است که شما شانس خود را در یک نمایشگاه ممکن است به کلی از دست بدهید . بله باید توجه داشته باشید که غرفه سازی نمایشگاه مانند مسابقه حذفی می ماند یعنی شکست به معنای از میان برداشته شدن است در کار غرفه سازی نمایشگاه و تنها در مواردی که به نهایی بسید حذف نمیشوید ولی در غرفه سازی نمایشگاهی مدال نقره و نفر دومی وجود ندارد .

یا برد و طعم شیرین یک قرارداد خوب و با سود مناسب و یا شکست و کار گذاشته شدن و به انتظار بعدی نشستن .

موضوع در یک شرکت غرفه سازی نمایشگاه میتواند بر عکس هم اتفاق بیفتد یعنی بازاریاب و تیم فروش با یک مجموعه برای طراحی یکغرفه سازی لوکس و با کیفیت صحبت کرده اند ولی شخص یا واحد طراحی غرفه نمایشگاهی شرکت اقدام به طراحی غرفه نمایشگاهی ساده و خالی از  گونه خواص غرفه سازی لوکس می نماید . به همین منظور گفته شده که شما ابتدا باید خوب فرم مربوط به اطلاعات غرفه سازی نمایشگاه را بررسی و مطالعه نمایید و هم با واحد فروش و بازاریابی شرکت همکار خود صحبت کرده و اطلاعات لازم را خوب درک و دریافت کنید .

در متن بالا به نکاتی اشاره کردم که تنها به یک طراح غرفه نمایشگاهی مربوط نمیشود بلکه در این موضوع به صراحت اشاره شده که باید طراحی غرفه و تیم فروش یک شرکت غرفه سازی نمایشگاه به صورت موازی با یکدیگر جلو بروند و همکاری کنند . بله این واقعیت را باید در نظر گرفت .

نقش غرفه سازی نمایشگاهی در کمک به برند سازی :
در کشور ما هم مانند سایر جوامع اقتصادی صحبت از برند شدن و برندینگ همیشه بوده و هست و اما باید در واقع به این موضوع توجه کرد که اصولا برند شدن یعنی چه ؟
برند یعنی یک نام تجاری که مردم آن را میشناسند و به آن نیز اعتماد دارند و از آن به خوبی و نیکی یاد میکنند . حال برند شدن میتواند در یک محله باشد ، یک منطقه باشد ، یک شهر ، یک کشور و یا بین المللی باشد . یعنی از نگاه اولیه برند شدن یا یک نام تجاری شدن میتواند در وسعت های مختلف هم باشد و باید قبول کرد که واقعیت هم همین است که ابتدا باید خوب بودن را در هر مرحله نشان داد و بعد به بین المللی شدن فکر کرد .

در واقع برندینگ دانشی است که با برتری دادن به یک نام تجاری باعث افزایش اعتبار و شهرت آن نام در بازار رقابت میشود، اعتبار و شهرت یک نام تجاری به طور مستقیم می تواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گرانتر محصولات وخدمات شود، به زبان دیگر  برندسازی روش هوشمندانه  تجارت و تولید ثروت است .

دکتر امیر اخلاصی در کتاب اصول برندسازی خود می نویسد، برای ایجاد یک نام تجاری، ۸ ابزار در اختیار مدیران بازاریابی قرار دارد تا از طریق آن با مشتریان ارتباط برقرار کرده و یک نام تجاری قوی در بازار بسازند : # تبلیغات # روابط عمومی # پیشبرد فروش # بازاریابی مستقیم # فروش شخصی # بسته بندی # رویدادها و اسپانسرینگ # خدمات مشتری #  و یک نام تجاری قوی در بازار بسازند.

اما غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی نمایشگاهی چگونه میتوتند به مدیران بازاریابی و سازمانها در رسیدن به این اهداف کمک نماید . همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد از ابزارهای برند سازی میتوان به تبلیغات اشاره کرد که قطعا بهترین نوع آن همانطور که قبلا گفته شد تبلیغات رسانه ای و تصویری است که نگاه چشم و گوش مردم و مخاطبان را با نام محصول شما آشنا می کند .

 

مشتریان پارس سازه افرا 1

برخی از مشتریان پارس سازه افرا

 

ولی دارای هزینه های مربوط به خود هم هست که خیلی از شرکتها در ابتدای راه از عهده آن بر نمی آیند و برای آنها بسیار سنگین و سخت است. خوب راهکار ساده تر و  کم هزینه تر برای شرکتها که دارای برد خوبی نیز بوده وآنها را به صورت تخصصی تبلیغ می نماید استفاده از فرصت نمایشگاهها است . نمایشگاههای بین المللی یکی از ارکان تبلیغات است که در برند سازی میتواند از چند مرجع به شرکتها کمک نماید .
در غرفه نمایشگاهی میتوان به صورت همزمان به اهدافی همچون تبلیغات و بازاریابی مستقیم و یا رو در رو دست پیدا نمود و هم چنین میتوان به نحوه نگاه مردم به بسته بندی محصولات و یا خدمات شرکت دست پیدا کرد .

در واقع نمایشگاههای بین المللی و استفاده از خدماتی همچون طراحی غرفه و ساخت غرفه در آن گامی است به سوی بزرگ شدن و از نظر مالی به قدرت رسیدن .باید این را قبول داشت که شما یا وابسته به یک مجموعه هستید که دارای قدرت مالی بسیار زیادی است و میتوانید راحت از ابزار تبلیغات ملی استفاده نمایید و به راحتی خود را در ذهن مردم جاگذاری نمایید و یا اینکه باید گام به گام مراحل کسب ثروت و هزینه کردهای تبلیغاتی را سپری نمایید تا بتوانید بزرگ شده و یا به اصطلاح یک برند و یا نام تجاری شوید .

واقعیت هم همین است که که اکثر شرکتها با رعایت اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و به خصوص در حال و هواس اقتصاد کنونی حال خوبی ندارند و باید گام به گام و بسیار با احتیاط نسبت یه رفع نیازهای خود اقدام نمایند . بنابراین ما به شما پیشنهاد میکنیم که از غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی در آن غافل نشوید و از آن به عنوان بک ابزار قدرتمند در رسیدن به اهداف شرکت خود استفاده نمایید در ابتدای راه نیز یادتان باشد که حتما نباید دارای طراحی غرفه نمایشگاهی و ساخت غرفه نمایشگاهی باشید و حتما نباید قیمت غرفه نمایشگاه را در نقطه نهایی برای خود خیلی بالا ببرید .

مشتریان غرفه سازی نمایشگاه چاپ و بسته بندی

مشتریان پارس سازه افرا – نمایشگاه چاپ و بسته بندی

طوری عمل کنید که بتوانید از نمایشگاه به بهترین نحو ممکن بهره ببرید . ولی باید توجه داشته باشد که این بدان معنا نیست که صرف حضور خالی در نمایشگاهها باعث پیشرفت شرکت شما خواهد شد . داشتن یک غرفه نمایشگاهی همراه با غرفه سازی در نمایشگاه باعث افزایش درآمد شرکت شما می شود . بله باید قبول  کرد که این هم یک ابزار است مانند خیلی از مسائل دیگر . مانند خیلی از امکانات دیگر . مانند این است که بگوییم هرکس برای مثال نرم افزار اتوکد را یاد گرفت قطعا طراح و معمار ماهری است . ( حتما این گونه نبوده و نیست ) غرفه سازی نمایشگاهی هم همینطور است . یک ابزار است . یک راه است .

یک کمک است . همه چیز نیست . این بستگی به مدیران بازاریابی شرکتها دارد که چگونه از این فرصت با استفاده از هوش خود استفاده نمایند و آن را به یکی از نقاط پرش شرکت تبدیل کنند . همانطور که کمک غرفه سازی نمایشگاهی را در پیشرفت شرکتها دیده ایم در نقطه مقابل بی اثر بودن آن را نیز در عملکرد شرکتها دیده ایم .

برخی از شرکتها که دارای مدیر بازاریابی نبوده و یا اصولا حضور در نمایشگاه را بی برنامه می آیند . اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و عموما از غرفه نمایشگاه پاسخی درخور و شایسته دریافت نمی کنند .غرفه نمایشگاه میتواند در برند شدن شما در یک صنف خاص بسیار تاثیر گذار باشد و باعث افزایش تولید و فروش شرکت شما و  در نهایت افزایش درآمد و قدرت مالی شما شود . و امروزه هم همه چیز به قدرت مالی شرکتها بستگی دارد و این است که باعث پرش شرکتها می شود.

در غرفه نمایشگاهی شرکتها می توانند نمایندگان بسیار قوی و خوبی را برای شرکت خود پیدا کرده و زحمت و هزینه پخش و یا ارائه خدمات به خیلی از نقاط را بر دوش آنها قرار داده و خود به گسترش هر ه بیشتر بازار خود بیندیشند .

همه اینها یک بخش از دنیای بزرگ و پیچیده برند سازی است که از تخصص این سایت خارج است و تنها در زمینه نقش غرفه نمایشگاهی و عملیات طراحی غرفه نمایشگاهی و ساخت غرفه نمایشگاهی که تخصص این شرکت و مجموعه است در آن صحبت و ارائه نظر شد.

برندسازی ایجاد تمایزی منحصر بفرد است که برای مشتریان، کارکنان و مدیران سازمان اهمیت زیادی دارد. داشتن یک برند قدرتمند سبب می شود هزینه های یک شرکت به واسطه جلوگیری از سرمایه گذاری های نامناسب و بی هدف به طور کاملا محسوسی کاهش پیدا کنند.
سودآوری به واسطه جذب مشتریانی وفادار به طور چشم گیری افزایش پیدا می کند و از همه مهمتر برند یک شرکت تبدیل به دارایی ناملموس برای سازمان می شود که ارزش آن می تواند بیش از مجموع ارزش تمامی دارایی های فیزیکی آن سازمان باشد.

غرفه سازی نمایشگاهی نیک فردوس میلان

نمونه کار غرفه سازی پارس سازه افرا

غرفه سازی نمایشگاهی همراه با طراحی غرفه و نقش آن در کمک به تعیین اهداف شرکتها : 

از قبیل سود آوری، رشد فروش، بهبود سهم بازار، حسن شهرت و نوآور بودن. این اهداف باید هماهنگ، واقعگرا و به ترتیب اهمیت باشند .تمام مواردی که در این سطر به آنها اشاره شد جزء اهداف اصلی و درجه یک یک شرکت هستند برای بقا و ماندگاری در بازار رقابتی حال حاضر و اما مبحثی که ما میخواهیم به آن بپردازیم نقش طراحی غرفه نمایشگاهی و ساخت غرفه نمایشگاهی و تاثیر آن در رسیده به این اهداف می باشد .

بله اگر کمی با دقت به مسئله نگاه کنید خواهید دید که غرفه سازی در نمایشگاه میتواند به سودآوری یک شرکت به صورت غیر مستقیم کمک نماید . حال میپرسید چگونه که در زیر به آن به خوبی اشاره خواهیم کرد .

شما در نمایشگاه حضور پیدا میکنید و با رعایت اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و ساخت غرفه نمایشگاهی و انجام مرحله طراحی غرفه از فضایی که دارید به خوبی به جهت چیدمان و معرفی محصول و شرکت خود به مخاطبین و بازدید کنندگان نمایشگاه استفاده میکنید در واقع از فضاهایی استفاده میکنید که در صورت عدم غرفه سازی تبدیل خواهند شد به فضاهای پرت و فضاهای غیر قابل استفاده . و در این فضاها از ویترین و پوستر و … برای جذب نگاه مخاطب بهره می برید .

و ضمن از استفاده از زیبایی بصری شما از فضاهای داخل غرفه خود به جهت استفاده هر چه بیشتر برای پذیرایی و مهمانداری بهره مند می شوید . با رعایت اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی به خوبی میتوانید مذاکره کنید و بخشی از قدرت مالی و فکری مجموعه خود را در طراحی غرفه و ساخت غرفه نمایشگاهی به نمایش بگذارید .

خوب همه اینها را در کنار هم بگذارید و ببینید یک طراحی غرفه نمایشگاهی خوب چه کمکی کی تواند به افزایش فروش شما و افزایش سهم شما از بازار رقابت داشته باشد . همه اینها در کنار هم باعث خواهد شد که شما بتوانید مشتری های جدید را پیدا کنید و قراردادهای جدید را ببندید .

غرفه سازی نمایشگاهی تهران … (کلیک کنید)

خط تولید شرکت خود را گسترش دهید و افرادی بیشتر را برای نمایندگی و پخش محصولات خود در اختیار داشته باشید . با رعایت اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و یک طراحی غرفه نمایشگاهی خوب و ساخت غرفه نمایشگاهی خوب تر باعث خواهید شد تا مخاطبان و بازدید کنندگان از نمایشگاه توجه خاصی به غرفه سازی نمایشگاهی شما پیدا کنند و ناخودآگاه یک اطمینان درونی نسبت به شرکت شما در آنها ایجاد خواهد شد . حال شما با داشتن یک گام جلو در معامله و مذاکره با ذهنی بازتر و دیدی برتر به مذاکرات خود می پردازید و مشتری خود را واررسی میکنید .

اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی و در غرفه سازی نمایشگاهی که دارید شما میتوانید نسبت به تغییر افراد و یا پخش کننده های ضعیف خود اقدام کنید و آنها را با افراد و شرکتهای قوی هر منطقه جایگزین نمایید . در نمایشگاه بهتر دیده میشوید و همه اینها به شما در افزایش قدرت مالی و سهم بازار و افزایش سود آوری و … کمک خواهد کرد و شما میتوانید با افزایش سرمایه خود به گسترش شرکت و خط تولید خود و تبلیغات رسانه ای دست پیدا کنید .

با تبلیغات رسانه ای محصول شما دارای شهرت خواهد شد . فروش شما باز هم بیشتر و بیشتر خواهد شد . در نمایشگاههای بعدی شما باید یک نگاه برتر به باز خواهید آم. این گونه است که غرفه سازی نمایشگاهی و طراحی غرفه نمایشگاهی در  کنار ساخت غرفه می تواند کمک بسیاری به صورت نا مستقیم به افزایش فروش و تعیین هدف شما نماید.

غرفه سازی در تهران

اصول و نکات طراحی غرفه نمایشگاهی

booth Build tehran iran