گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟

گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟

گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟ نمایشگاه بین المللی تهران به دلیل موقعیت خود و به جهت برگزاری تعداد نسبتاً زیاد نمایشگاه در طول سال ، همیشه قابل توجه شرکت ها و صاحبان صنایع بوده و افراد و مجموعه های مختلف با هدف کسب درآمد از طریق حضور در نمایشگاه ها و عملیات طراحی نمایشگاه و امور غرفه سازی نمایشگاهی برای جذب مشتریان بیشتر و بازاریابی و فروش، برنامه ریزی و اقدام می نمایند.

به همین جهت و به دلیل سبک خاص بازار اقتصادی کشور ما و نوع عملکرد بازاریابی و فروش در آن و همچنون طرز فکر همیشه جای دیگر بهتر است باعث شده است در این بازار افراد گوناگونی به سمت کار طراحی غرفه و ساخت غرفه در نمایشگاه روی آورده و نسبت به آن اقدام نمایند. گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟

این مورد همانطور که برای شرکت‌های ارائه کننده خدمات غرفه سازی نمایشگاه دارای مزایای مختلفی بوده اما همراه خود ( به دلیل وجود یک سری افراد و شرکت های کم تجربه و کم سابقه ) یک سری مشکلات را برای شرکت کنندگان در نمایشگاه و همچنین سایر شرکت های فعال در صنعت غرفه سازی نمایشگاهی بوجود آورده اند. که مسئولین نمایشگاهی می بایست در هر وحله ای نسبت به رفع این مشکلات چاره اندیشی های لازم را داشته باشند.

  • حال این سوای پیش می آید که گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟ و اصولاً چه نیازی به گرید نمایشگاهی هست ؟

از جمله مشکلاتی که در صنعت غرفه سازی برای شرکت های غرفه ساز وجود دارد میتوان به این مورد اشاره کرد که قراردادهای ساخت غرفه چندین شرکت در نمایشگاه توسط یک نفر منعقد می شود و این فرد حتی یک دفتر مشخص کاری هم نداشته و یا در برخی موارد غرفه سازی نمایشگاهی توسط افرادی انجام می شود که امکانات و تجهیزات کافی را به جهت این کار و در حد لازم را نیز ندارند و مواردی از این قبیل که خود باعث ایجاد عدم اعتماد به صنعت غرفه سازی در میان شرکت ها و صاحبان صنایع می شود. و اعتبار سایر شرکت های غرفه ساز معتبر و باتجربه که در کار خود تعهد هم دارند زیر سوال می رود.در مواردی هم پیش می آمد که غرفه ساخته شده در نمایشگاه با آن که مشتری در مرحله طراحی غرفه آن را به شرکت غرفه سازی نمایشگاه سفارش داده بود، از طرح مد نظر مشتری متفاوت بوده و میتوان گفت که ارتباط کمی با هم داشتند . همه این مشکلات باعث ایجاد و ابراز شکایاتی توسط شرکت کنندگان در نمایشگاه نزد مسئولین نمایشگاه بین المللی تهران شد و از عملکرد اینگونه افراد و یا شرکت های غرفه ساز انتقاداتی بعمل آمد .

بنابر این، این مشکلات باید حل میشد و مسئولین برگزار کننده نمایشگاه ها می بایست برای ساماندهی شرکت های غرفه ساز نمایشگاهی و افرادی که در واقعیت کار آنها طراحی غرفه بود نه ساخت غرفه یک معیار و ملاک جداسازی و تفکیک پذیری قرار می دادند و برای جلوگیری از مشکلاتی از این قبیل راه کاری را تدارک می دیدند.

همین امر باعث شد که نمایشگاه بین المللی تهران اقدام به بررسی و منظم نمودن شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی که قصد انجام عملیات و اجرای غرفه نمایشگاهی در سطح نمایشگاه تهران را داشتند نماید . در همین راستا موضوع گرید غرفه سازی نمایشگاه و درجه بندی شرکتهای غرفه ساز مطرح شد که با یک سری قوانین و مقرراتی همراه و آغاز شد.

گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟

گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟

از جمله این قوانین ، میتوان به هدف گذاری، بررسی امکانات کارگاهی و دفتری شرکت های غرفه ساز نمایشگاهی اشاره کرد که اصل و پایه ارائه گرید غرفه سازی نمایشگاه به غرفه سازان بود. و این که همه افرادی که قصد انجام کار ساخت غرفه در نمایشگاه را دارند باید حتما دارای شخصیت حقوقی بوده و یا دارای مجوز فعالیت از یکی از ارگانها و سازمانهای حقوقی کشور باشند .

اینکه که فقط شرکتهای دارای مجوز غرفه سازی نمایشگاهی اجازه ساخت غرفه در نمایشگاه را داشته باشند. صاحبان صنایع و شرکت کنندگان، دیگر اجازه نخواهند داشت مستقیما اقدام به کار طراحی غرفه و ساخت غرفه در نمایشگاه نمایند. / و همچنین است که افراد حقیقی اجازه فعالیت غرفه سازی نمایشگاهی نخواهند داشت.دلایل پیداش این سوال : که گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟

گرید بر اساس سابقه کار و نمونه کارهای غرفه سازی شرکت های غرفه ساز به آنها داده خواهد شد. / متراژ کارگاهی افراد، و تعداد افراد تحت بیمه شرکت در گرید آنها مستقیما تاثیر گذار خواهند بود . و …. (البته تمامی این هدف گذاری ها و شرایط طبق روال پیش بینی شده انجام نشد و خیلی از موارد ناقص اجرا شد).

همچنین با توجه به پاراگراف بالا ، خیلی از شرکت های جدید غرفه ساز در همین زمان به وجود آمدند که هیچ گونه سابقه مشخصی هم از عملکرد غرفه سازی نمایشگاهی آنها و هم از امکانات و تجهیزات آنها وجود نداشته و ندارد. و اگر تمامی قوانین و مقررات تدوین شده بخوبی اجرا می‌گردیدند میتوان به جرات گفت که هم اکنون شاهد وجود قوی‌ترین شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی در نمایشگاه تهران بودیم ولی افسوس که این قانون هم به صورت سلیقه ای اجرا شده و هم اکنون شاهد مشکلات بسیار دیگری هستیم که گریبان شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی و شرکتها کنندگان در نمایشگاه را گرفته است.

گروه غرفه سازی نمایشگاهی پارس سازه افرا دارای گرید B غرفه سازی نمایشگاهی از نمایشگاه بین المللی تهران بوده و همچنین عضو رسمی انجمن غرفه سازان تهران نیز می باشد . مفتخر است به دریافت بیش از ۶۰۰ رضایت نامه کتبی از مشتریان خود تا سال ۱۳۹۷ که این گام بزرگی بوده است در اثبات عملکرد و نکویی این مجموعه در قبال تعهدات خود.

ازدیگر امکات گروه غرفه سازی نمایشگاهی پارس سازه افرا داشتن یک هزار متر مربع کارخانه مخصوص عملیات غرفه سازی نمایشگاه و مالکیت آن. داشتن واحد لجستیک و حمل و نقل ویژه غرفه سازی نمایشگاهی . کارگاه ساخت غرفه نمایشگاهی / واحد طراحی غرفه نمایشگاهی / واحد چاپ / واحد برش لیزر / واحد برش استیکر و نوشتار غرفه سازی و کلیه امکانات کارگاهی و دفتری مربوط به این فعالیت است که با افتخار از آنها نام می بریم.

___ گرید غرفه سازی نمایشگاه ___

گرید غرفه سازی نمایشگاه چیست؟