ساخت غرفه نمایشگاه

تاثیر غرفه سازی نمایشگاه :

ساخت غرفه نمایشگاه ، در جهان صنعتی و تجاری امروز به دلیل رقابتی شدن صنایع، بیشتر شرکت ها مبالغ هنگفتی را در امر تبلیغات سرمایه گذاری میکنند حتی در برخی موارد این سرمایه گذاری بیشتر از قیمت محصولات تولید شده می باشد. بهمین دلیل است که امروزه برای بسیاری از شرکت های مطرح دنیا تبلیغات ، سود بیشتری را عاید این شرکت ها میکند تا بخش های دیگری چون تحقیق و توسعه.

از جهت دیگر تبلیغ بسیاری از محصولات و خدمات اساسی که مورد استفاده ی عموم مردم هستند خیلی ساده است به این دلیل که با توجه به تنوع اینگونه محصولات ، تبلیغات آن از طریق هر رسانه ای که مردم روزانه با آنها ارتباط دارند مانند : روزنامه ، رادیو ، تلویزیون ، شبکه های اجتماعی و مواردی از این قبیل انجام می شود. و در بساری مواقع این مورد میتواند بسیار موثر واقع گردد. زیرا که بصورت روزانه و تکراری نام برند محصولات در جلوی دید عموم مردم قرار میگیرد یا تصویر و صدای تبلیغات آن را می شنوند. ساخت غرفه نمایشگاه

یک مساله ای که وجود دارند این است که برخلاف کالای های عمومی که براحتی می توان آن را تبلیغ کرد بسیاری دیگر از محصولات را نمی توان براحتی و همانند کالاهای پر مصرف و عمومی تبلیغ کرد چرا که مشتری آنها عموم مردم نیستند. این نوع کالاها میتوانند انواع بسیاری داشته باشند و از قطعات بسیار خاص صنعتی تولید شده باشند که برای عموم مردم جذابیتی ندارند. بنابراین روش های متفاوتی برای تبلیغ این گونه کالاها موجود است.اما حضور در نمایشگاه های تخصصی را میتوان به عنوان یکی از بهترین متدهای تبلیغاتی برای اینگونه کالا ها در نظر گرفت. به عبارت دیگر امروزه حضور در نمایشگاه ها یکی از جدیدترین و در عین حال تاثیرگزارترین روش هایی است که شرکت ها و کارخانجات تجاری و صنعتی با هدف تبلیغات و افزایش فروش به آن روی آورده اند. و در این بین، میزان موفقیت شرکت ها در نمایشگاه ها تا حدود زیادی تحت تأثیر نوع غرفه سازی نمایشگاهی می باشد. به دیگر سخن، چگونگی ظاهر شدن و ارائه یک محصول یا خدمت در انظار عمومی به نحوه حضور در نمایشگاه ها ، وسعت نمایشگاه ها و داخلی یا بین المللی بودن آن ارتباط داشته و هر یک از این عوامل می تواند نقش به سزایی در جذب مشتریان داشته باشد.

به همین جهت اکثر شرکت های موفق همه ساله سعی می کنند تا با یک برنامه ریزی دقیق و از پیش تعریف شده برای حضور در نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاه اقدام کنند. در راستای این تصمیم بهره گیری از تجربه های شرکت های غرفه سازی نمایشگاهی می تواند به عنوان یک عامل موثر در روند اجرایی غرفه نمایشگاهی آن شرکت بوده و تاثیر مثبتی در موفقیت شرکت مربوطه در یک نمایشگاه داشته باشد.

حضور در نمایشگاه ها و ساخت غرفه نمایشگاه مستلزم رعایت نکات و انجام ملزوماتی است که هر دو طرف یعنی مدیران شرکت ها و غرفه ساز نمایشگاهی باید انجام دهند تا یک غرفه بتواند به بهترین وجه وظیفه تبلیغاتی خود را انجام دهد. زیرا در نمایشگاه ها ، آن گستردگی تبلیغاتی که در رسانه های جمعی هست، وجود ندارد. پس شرکت ها باید به این موضوع توجه کنند که بازدید کنندگان نمایشگاه در وحله اول غرفه نمایشگاهی آن شرکت را مشاهد می کنند. و این موضوع اهمیت نوع طراحی غرفه و دقت در ساخت غرفه را دوچندان میکند.

ساخت غرفه نمایشگاه | پارس سازه افرا
امروزه غرفه سازی نمایشگاهی در بسیاری از کشورهای صنعتی و تولیدی به ارزش واقعی خود دست پیدا کرده و توانسته است در مبحث تبلیغات برای خود جایگاه ویژه ای داشته باشد. و اکثر شرکت ها و برند های معروف، با شرکت هایی قراردادهای غرفه سازی میبندند که همواره توانسته اند سهم بیشتری در جذب بازدید کنندگان در تمام نمایشگاه های بین المللی را داشته اند. ساخت غرفه نمایشگاه

مهم ترین نکته تاثیر طراحی یک غرفه نمایشگاهی و اهمیت آن در جذب مشتری ، طراحی بروز و صحیح غرفه در نمایشگاه ها است. زیرا هرچقدر یک غرفه بصورت اصولی طراحی و ساخته شده باشد و المان های بکار رفته در آن از لحاظ زیبایی و مهندسی سنخیت بیشتری داشته باشد میتواند مخاطبان و بازدید کنندگان بیشتری را به خود جذب نماید و قدرت ماندگاری بیشتری در ذهن مشتریان داشته باشد و هرچقدر یک شرکت غرفه نمایشگاهی بهتری داشته باشد در ذهن مشتریان ماندگاری بیشتری خواهد داشت و هرچقد این ماندگاری بیشتر باشد تعداد مشتریان افزایش خواهد یافت.

این خود نشان دهنده تاثیرات طراحی و ساخت یک غرفه خوب نمایشگاهی است که نه تنها در چند روز محدود به نمایشگاه بلکه تا سالیان بعد از نمایشگاه در ذهن بازدید کنندگان می ماند و مراجعین به غرفه نمایشگاهی شرکت با شنیدن نام برند آن شرکت ناخودآگاه به یاد غرفه خوب و زیبایی خواهند افتاد.

قیمت اجاره غرفه نمایشگاهی در نمایشگاه بین المللی

در پایان سخن عنوان میداریم که اگرچه کلمه غرفه سازی و طراحی و ساخت غرفه نمایشگاه از جمله کلمات پرکاربردی هستند که امروزه در ارتباط با شرکت ها و صنایع مختلف به گوش می خورد، اما در حقیقت معنایی فراتر از یک تعریف ساده دارد. به عبارت دیگر، طراحی و ساخت یک غرفه نمایشگاهی علاوه بر اینکه یک تصویر کیفی و فنی از نوع صنعت ، تجارت ، محصول و خدمات شرکت ها ارائه می نماید، به عنوان یک پیام رسان درخصوص جذب مشتریان ، بازاریابی و فروش نیز عمل می کند.

به این معنی که شرکت ها بدون واسطه توانسته اند در معرض دید هزاران مشتری و مراجعه کننده قرار گرفته و مخاطبان خود را را با واقعیت محصول و کالای خود آگاه سازند. این اتفاق خود می تواند به عنوان عاملی باشد که حس صمیمت و صداقت کلام را بین شرکت ها و مخاطبین ایجاد و نظر مشتریان را مبنی بر میزان کیفیت بالای محصول جلب نماید.

در نتیجه می توان گفت مهم ترین دستاوردی که شرکت ها از حضور در نمایشگاه ها و ساخت غرفه نمایشگاه در آن بدست می آورند ایجاد حس اعتماد در مشتریان و تلاش در جهت جذب آنهاست. و در این میان، غرفه سازی زیبا و خلاقانه به عنوان اقدامی مؤثر میتواند در شکل گیری این پیوند صمیمانه با مشتریان نقش بسزایی داشته باشد.

یا بعبارت دیگر ، غرفه سازی مجموعه ای از فعالیت های ساخت سازه های فیزیکی نیست بلکه یک ارتباط جهت بازاریابی یکپارچه است که بتواند ویژگی های ظاهری خود را برای ایجاد فرصت های ارائه و فروش خدمات و محصولات بکارگیری نماید. ساخت غرفه تصویر روشنی را از شرکت یا سازمان را برای طیف گسترده ای از مشتریان و مخاطبان را تشکیل می دهد.

میزان تاثیر یک غرفه در اذهان مراجعین و بازدیدکنندگان به تنهایی میتواند معیاری با ارزش برای تعیین میزان موفقیت غرفه باشد. در نتیجه اکثر سازمان ها و شرکت ها به دنبال بالارفتن تعداد بازدیدکنندگانی هستند که غرفه آنها را در ذهن داشته باشند. تعداد بازدیدکنندگان یک غرفه میتواند بعد از نمایشگاه برای نام شرکت، محصولات و یا خدماتش و یا هر دو تاثیر بسزایی داشته باشد.

ساخت غرفه نمایشگاه