چرا باید غرفه سازی کنیم ؟

چرا باید غرفه سازی کنیم ؟ نمایشگاه ها اصولا محلی هستند که در آن شرکت میتوانند دستاوردها و محصولات برند یا یک صنعت را به مشتریان خود ارائه نمایند. خوشبختانه در سال های اخیر نیز برپایی نمایشگاه های داخلی و خارجی و به تبع آن غرفه سازی در کشورمان رشد چشمگیری داشته و کیفیت برگزاری این نمایشگاه ها نیز در حد قابل قبول می باشد. که این موضوع خود باعث بالا رفتن استاندارهای کیفیت تولیدات و خدمات شرکت ها و کارخانجات شده است.

یک غرفه ساخته شده هر چند در ظاهر مجموعه ای از سازه های فیزیکی است اما در نهان یک واسطه ی بازاریابی یکپارچه ای است که با استفاده از ویژگی های ساختاری و فیزیکی خود در جهت ایجاد فرصت های معرفی و فروش محصولات و خدمات استفاده می کند. به عبارت دیگر غرفه سازی یک برند، تصویر روشنی از شرکت کننده است برای دامنه وسیعی از مخاطبان و مراجعه کنندگان در نمایشگاه. یکی از مهم ترین و با اثرترین آیتم ها در یک نمایشگاه ، غرفه سازی شرکت ها در آن است. هرچند که این کار شاید در ابتدای امر هزینه هایی را به شرکت ها تحمیل کند اما قطعا میتواند با مدیریت درست فواید زیادی را برای آن شرکت در پی داشته باشد. چرا باید غرفه سازی کنیم ؟

شرکت ها باید این نکته را در نظر داشته باشند که تمایلات ایده آل گرایانه و هزینه کرد های آنچنانی در غرفه سازی نمی تواند تضمین کننده موفقیت آنها باشد. در نتیجه برای یک غرفه سازی خوب در نمایشگاه، که بتواند محصولات و خدمات شرکت ها را بخوبی به مشتریان و مراجعین معرفی کرده و باعث جذب آنها شود نیازمند یک استراتژی مدیریت هزینه توام با تاکید بر کیفیت در کار است و اینکه چه چیزی و چه ملاک هایی باید در غرفه سازی شرکت ها باید لحاظ گردد تا هم بتوان شرکت ها را بخوبی معرفی کند هم بازدهی غرفه را افزایش دهد. غرفه سازی

چرا باید غرفه سازی کنیم ؟

 

در ادامه دلایلی دیگری که چرا باید غرفه سازی کنیم ؟

در نمایشگاه است که شرکت ها میتوانند بطور همزمان محصولات و خدمات خود را با رقیبان ارزیابی کنند ، بازارهای هدف را شناسایی کرده و تولید محصولات و خدمات را منطبق بر بازارهای هدف و با افزایش کیفیت و رقابت پذیری تولیدات ادامه دهند. در نمایشگاه است که شرکت ها می توانند به بررسی استراتژی شرکت ها و کشورهای رقیب بپردازند و به دنبال بازار های جدید و ارتباط رودرو با مشتریان جدید در کشور های دیگر باشند.
همچنین در حاشیه برگزاری نمایشگاه ، واحد های تحقیق و توسعه شرکت ها می توانند مطالعات مختلفی را در حوزه بازارسنجی و بازاریابی داشته باشند.

در نمایشگاه است که یک شرکت می تواند با شرکتهای پخش و یا نمایندگان در شهرستانها ارتباط برقرار کند و در نمایشگاه است که خیلی از پیشنهاد هایی که تا امروز به دنبال راه حل برای آنها بودند خود به خود به سراغ شرکت ها می آید، و جالب تر اینکه این اتفاق برای اکثر شرکت کنندگان در نمایشگاه ها نیز رخ می دهد، به همین ترتیب برای رقیبان شرکت ها هم که به نمایشگاه آمده اند همه این موارد صدق می کند و وجود دارد.

پس شرکت ها باید به این موضوع واقف باشند که رقیبان در پی جایگزین شدن آنها تلاش میکنند و سعی بر حذف سایر شرکت ها از بازار دارند ، و این موضوع اگرچه تلخ و سخت است ولی حقیقت دارد . و نکته جالب تر اینکه رقیبان خیلی سریع تر از آن که شرکت های بزرگ فکر میکنند، رشد کرده و بزرگ میشوند و برای این شرکت ها مدعی خواهند شد. چرا باید غرفه سازی کنیم ؟به عبارتی می توان عنوان کرد که غرفه سازی در نمایشگاه می تواند ابزار قدرتمندی باشد در اختیار شرکت ها، که در نتیجه یک برنامه ریزی منظم و دقیق و بکارگیری ایده های خلاق و نوآورانه ، همانند ویترینی عمل خواهد کرد برای نمایش هرچه بهتر انواع محصولات ، خدمات و فعالیت های شرکت ها. به عبارت دیگر ، ساخت غرفه و غرفه سازی در نمایشگاه ارائه کننده یک تصویر چند بعدی از پیام های بازاریابی و فروش آن شرکت ها است.

ماندگاری یک غرفه ساخته شده نمایشگاهی در اذهان مراجعین و مشتریان، خود میتواند معیار بسیار خوبی باشد که یک غرفه چقدر موفق بوده است. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها و کارخانجات درصدد این هستند غرفه ای داشته باشند که تا مدت ها در ذهن بازدیدکنندگان باقی بماند. میزان ماندگاری یک برند در ذهن به اندازه ای ارزشمند است که میتواند بر تصمیم گیری های بعدی خرید مراجعین و یا مشتریان تاثیر بگذارد و موجب بالا رفتن میزان آگاهی از محصولات و خدمات شرکت و در نتیجه افزایش تعداد مشتریان در طولانی مدت گردد.

وقتی که از دید یک اثر هنری به غرفه سازی در نمایشگاه نگاه کنیم بدور از تمام ضوابط و شنیده ها و با تمام فشارهای کاری و شرایط سختی که در هنگام غرفه سازی پیش می آید به جرات میتوان گفت که : ” غرفه سازی نهایت یک هنر است که از تلفیق چندین مهارت بوجود می آید ” . مهارت برنامه ریزی، طراحی ، نجاری، برقکاری و … که در آن غرفه ساز نمایشگاهی فقط با یک ایده اولیه و تلفیق احساسات ، فنون ، تکنیک ها و مواد خام ، سازه ای خلق می کند که همچون زندگی ما عمری کوتاه اما سرشار از زیبایی دارد.

استعلام قیمت غرفه سازی نمایشگاهی

بنابر این در پاسخ به این پرسش که چرا باید غرفه سازی کنیم ؟ با توجه به دلایل ذکر شده در بالا ، شرکت هایی که خواهان پیشرفت و بهبود شرایط اقتصادی و تجارتی خود هستند می بایست حضور و غرفه سازی در نمایشگاه را جزء برنامه هرساله خود قرار دهند و طوری برنامه ریزی کنند که همیشه در نمایشگاه اصلی مربوط به صنف خود در اصلی ترین شهر و مرکز تجاری صنفی خود حضور داشته باشند و غرفه سازی نمایند ، و اجازه ندهند رقیبانشان شایعه از بین رفتن و یا ناتوانی آنها را بر سر زبانها جاری کنند که بسیار گران تمام خواهد شد. باید قبول کرد که همه مشتریان همیشه با شرکت ها نخواهند ماند و باید همیشه به فکر جایگزین کردن مشتریان جدید و بهتر برای باشند.

حضور در نمایشگاه و غرفه سازی و استفاده از غرفه نمایشگاهی میتواند در کنار موارد دیگر، بسیار به شرکت ها کمک کند . مگر اینکه شرکت ها و کارخانجات تبلیغات تلویزیونی را جایگزین کنند که باز هم غرفه سازی نمایشگاهی جایگاه خود را دارد و در کسب نمایندگی و شرکتهای پخش و مشتریان مستقیم بسیار کمک خواهد کرد .

غرفه سازی در تهران

چرا باید غرفه سازی کنیم ؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *